Godziny otwarcia

 

pon  pt       16:00 - 18:30
 

e-mail: aniamika12@gmail.com
tel. 515 716 044

Dane firmy

 

Germani Anna Mika
ul. Hubalczyków 3/11
09-409 Płock
NIP: 7743087321


                                                                                 

 

 

© 2021 Germani Anna Mika                      Stworzono w WebWave          
                                                                                                                                                              

20 czerwca 2021
Język naszych zachodnich sąsiadów uważany jest za bardzo trudny do opanowania. Nic więc dziwnego, że w tłumaczeniach osób mniej doświadczonych oraz studentów germanistyki bądź lingwistyki stosowanej pojawiają się błędy. W
02 czerwca 2021
Budowanie wiarygodności i zaufania wśród klientów to proces bardzo złożony i czasochłonny, zwłaszcza jeżeli chodzi o klientów zagranicznych. W ich przypadku dodatkowym czynnikiem utrudniającym współpracę czy po prostu realizację zamówień

                            Przydatne

           aniamika12@gmail.com
 +48 515 716 044

Tłumaczenia biznesowe

Wiele firm nie jest w stanie funkcjonować bez profesjonalnej obsługi językowej w zakresie przekładu korespondencji i dokumentów otrzymywanych bądź wysyłanych do podmiotów z siedzibą w Niemczech. Często jednak zatrudnienie wykwalifikowanego tłumacza na pełen etat jest dla tych przedsiębiorstw zupełnie nieopłacalne. Najlepszym wyjściem okazuje się wówczas skorzystanie z usług zewnętrznego biura – takiego jak moje.

Już od lat przygotowuję pisemne tłumaczenia biznesowe dla klientów z wielu branż. Można mi zlecić przekład nie tylko wszelkiego rodzaju korespondencji korporacyjnej, lecz również umów handlowych czy wytycznych przesyłanych przez niemieckie centrale do polskich oddziałów firm.

Specyfika tłumaczeń biznesowych

Z reguły dokumenty tego typu posiadają wysoki priorytet, dlatego tłumaczenie musi zostać sporządzone w bardzo krótkim terminie, zwykle nieprzekraczającym kilku dni. Ponadto współpracujące ze sobą przedsiębiorstwa posługują się nierzadko własną, specyficzną terminologią, co bardzo utrudnia wykonanie przekładu osobom nieposiadającym odpowiedniego doświadczenia. A jego jakość ma niebagatelny wpływ na wizerunek firmy – zwłaszcza, gdy przekład będzie później podstawą do stworzenia przejrzystej prezentacji dla klientów lub podwykonawców.

Wyzwaniem dla osoby realizującej zlecenie jest również zachowanie spójności terminologii. Zdarza się także, że – w szczególności duże korporacje – posiadają wewnętrzne wytyczne odnośnie do stylistyki, do których trzeba się bezwzględnie stosować. Dlatego właśnie klientom zalecamy podejmowanie wyłącznie stałej współpracy w zakresie obsługi językowej.

Kompleksowe tłumaczenia biznesowe w kombinacji językowej niemiecki/polski

Oprócz przekładów pisemnych różnego rodzaju dokumentacji na potrzeby prowadzenia działalności gospodarczej, moje usługi obejmują też prowadzenie rozmów telefonicznych z niemieckimi partnerami biznesowymi.

Wykształcenie predestynuje mnie również do zajmowania się tekstami o tematyce prawnej lub technicznej. Bardzo chętnie wykonam więc dla Państwa przekłady pism, w tym również skomplikowanych aktów notarialnych, pism procesowych, a także dokumentacji przetargowej i ofert adresowanych do klientów biznesowych.